Slide 1

CENTRUM HALOVÝCH SPORTŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE

AUTOŘI PROJEKTU:

Ing. arch. Viktor Drobný

Ing. arch. Martin Kabriel

SPOLUPRÁCE:

Ing. arch. Jan Voltr

Nemáte příští dva týdny co dělat? Máte vyděláno? Pro samou dovolenou se vám už nikam nechce? Jste příliš spokojeni se svou architektonickou tvorbou a potřebujete si trochu snížit sebevědomí? Pak rozhodně nepromarněte nějakou architektonickou soutěž, nejlépe pod hlavičkou České komory architektů!
Jednou z takových byla i soutěž na Centrum halových sportů v Českých Budějovicích. Krásné zadání, poměrně přesný stavební program (což nebývá pravidlem) s dvěma drobnými zádrhely. Prvním byl velice omezený pozemek, ale s tím jsme si poradili. Druhý byl závažnější. Soutěžní podmínky stanovili jako nepřekročitelný požadavek (pod sankcí vyloučení) maximální náklady na stavbu. A aby to nebylo tak jednoduché, byly přesně stanovené náklady na jednotlivé etapy výstavby, bez možnosti jiného rozložení konečné částky.
Zpočátku se tato podmínka zdála jako neřešitelná, avšak náš ateliér si zakládá na tom, že dovede navrhnout jednoduché řešení funkčních sportovních staveb s minimálními investicemi. S vynaložením veškerého úsilí a znalostí v oblasti montovaných průmyslových halových staveb a možností současné průmyslové prefabrikace jsme navrhly takovou stavbu, která splňuje jak finanční požadavky zadavatele tak v plném rozsahu požadovaný stavební program. Samozřejmě se toto řešení odrazilo v konstrukční strohosti a celkový výraz stavby není posledním výstřelkem nejmodernější architektury, i když i výtvarná stránka návrhu byla řešena s plnou vážností. S řešením jsme byli v zásadě spokojeni, neboť investor jistě dobře zná své důvody, proč chce jednoduchou a levou stavbu – vždyť takové investory naše firma vítá s otevřenou náručí.

Jaké překvapení bylo, když porota složená ze zástupců investora a zástupců České komory architektů šmahem ruky (tedy dle jednoho „odborného“ posudku) zrušila podmínku maximálních nákladů a vyhlásila za vítěze návrh, který tuto původní podmínku překračoval o cca 100%. Zřejmě si slovutné mozky v porotě myslí, že výše nákladů neměla žádný vliv na výsledný návrh. No nic, jakmile se zase objeví nějaká soutěž na sportovní stavbu rádi se jí zúčastníme.

SOUVISEJÍCÍ PROJEKTY

KONTAKT

     info@sportovniprojekty.cz

+420 605 521 796

     +420 222 984 222

    @sportovniprojekty

    sportovniprojekty.cz

    Sportovní projekty s.r.o.
        Sokolovská 87/95
        186 00 Praha 8

         IČO: 27 06 06 59

         DIČ: CZ 27 06 06 59

         IDDS: ej93t5s

NAPIŠTE NÁM