Slide 1

DOMÁCÍ OVÁL V SOKOLE ŘÍČANY:

AUTOŘI PROJEKTU:

Ing. arch. Viktor Drobný

Jedná se můj domovský ovál, na kterém trénuji  sedmým rokem děti atletiku, tedy srdeční záležitost. Ovál byl dlouho ve špatném technickém stavu. Nevyhovující šatny z roku 1936 již delší dobu chátraly. Vlastní ovál byl z části zastavěn novým tenisovým kurtem oddílu tenisu a bylo v plánu celou plochu postupně zaplnit tenisovými kurty. Dráha byla zkrácena z 300m na 236,4… m. Naštěstí zde po roce 2000 parta atletických nadšenců obnovila atletický oddíl a ovál se začal probouzet k životu. Tahounem veškerých změn a rozvoje byl Marek Holinka, říčanský atletický patriot, dlouholetý předseda oddílu atletiky, který zde pravidelně pořádá atletický desetiboj a dlouhá léta vedl svou dětskou tréninkovou skupinu.

Já jsem se k oválu přichomýtl až přes své děti a trénování atletiky. Samozřejmě jsem si říkal, že by bylo fajn zlepšit podmínky pro trénink i závody. Nebyl jsem sám, také starosta sokola Robert Bělohlávek a mnoho dalších včetně vedení města chtěli změnu k lepšímu. Výsledkem  snažení všech v Sokole je rekonstruovaný atletický ovál délky 240m včetně sektorů pro skoky, hody a vrhy, umělého osvětlení dráhy, workoutu a šaten.

Posuďte výsledek, na zrekonstruovaném ovále probíhají každý den tréninky i školní výuka, kapacitou areál přestává stačit. Ve škole U Říčanského lesa v roce 2018 vznikl další ovál, tentokrát školní 250m uprostřed s nafukovací halou pro zimní tréninky fotbalistů a ragbistů, mimochodem částečně výsledek Generelu sportovní vybavenosti města Říčany, který zpracovala naše projekční kancelář Sportovní projekty s.r.o. v roce 2006 pro město Říčany. Dalším logickým krokem by měl být dle mého názoru městský stadion pro atletiku, ragby a fotbal s tribunou pro minimálně 1500 diváků, který má každé okresní město velikosti Říčan, nejlépe rovnou s certifikací WRU, IAAF a UEFA 2. kategorie.

SOUVISEJÍCÍ PROJEKTY

KONTAKT

     info@sportovniprojekty.cz

+420 605 521 796

     +420 222 984 222

    @sportovniprojekty

    sportovniprojekty.cz

    Sportovní projekty s.r.o.
        Sokolovská 87/95
        186 00 Praha 8

         IČO: 27 06 06 59

         DIČ: CZ 27 06 06 59

         IDDS: ej93t5s

NAPIŠTE NÁM