Slide 1

MASARYKŮV STADION PRAHA STRAHOV

AUTOŘI SOUTĚŽNÍHO NÁVRHU:

Doc. Ing. arch. Miloš Kopřiva

Ing. arch. Viktor Drobný

Ing. arch. Martin Kabriel

Jedná se o  náš oceněný soutěžní návrh v rámci architektonické soutěže na nové využití areálu Strahova, kterou vyhlásilo Hlavní město Praha v roce 2008.

Otázka: Jaký je rozdíl v pojímání sportu za 1. republiky, v době zahájení výstavby Masarykova strahovského stadionu, a dnes?
Odpověď: Masovost nahradil individualismus!

 

Toto je hlavním tématem našeho vítězného (jednoho ze čtyř) návrhu záchrany tohoto světového unikátu. Počet obyvatel a počet aktivních sportovců je v podstatě stejný tehdy jako dnes a proto je náš návrh pojat jako šachovnice doslova „natřískaná“ sportem. Kdokoliv a kdykoliv sem do centra Prahy, kam to má každý kousek, přijde nalezne zde volné místo na kurtu, hřišti, hale, ledě, stěně, sauně, vířivce nebo ve vodě neboť toho všeho je tu nepočítaně.

Toto vše je úhledně srovnáno na ploše tak jako dříve šiky sokolů jímž takto vzdáváme hold. Na střechách jednotlivých bloků jsou vyrovnány plechové siluety viditelné z přístupných rekonstruovaných okolních tribun – památková ochrana se podle nás nevztahuje jen na stavbu jako takovou, ale i na ohromující zážitek prostoru největšího stadionu světa v kontrastu s lidskou postavou.

KONTAKT

     info@sportovniprojekty.cz

+420 605 521 796

     +420 222 984 222

    @sportovniprojekty

    sportovniprojekty.cz

    Sportovní projekty s.r.o.
        Sokolovská 87/95
        186 00 Praha 8

         IČO: 27 06 06 59

         DIČ: CZ 27 06 06 59

         IDDS: ej93t5s

NAPIŠTE NÁM